Продавець "АРХІТЕК 2006" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
15 відгуків

АРХІТЕК 2006

+380 (50) 412-32-79
МТС
+380 (97) 360-65-06
Київстар

Основні нормативні вимоги до кабінетів рентгеностоматологічних

Основні нормативні вимоги до кабінетів рентгеностоматологічних

Як правило рентгеностоматологічні кабінети влаштовуються в нежитлових приміщеннях 1-го та 2-го поверхів будинків.

Стоматологічні поліклініки які не мають у своєму складі рентгенівських кабінетів (за винятком рентгенприміщень з рентгендентальними апаратів з U 60-90 мВ та 7-10 мА) та інших джерел іонізуючого випромінювання (за винятком джерел лазерного випромінювання І та II ступеня небезпеки) допускається розміщувати у житлових і общественных будинках за умови дотримання протипожежний, санітарно - гігієнічних вимог, що забезпечують оптимальний режим експлуатації житлових та робочих приміщень.

Необхідно враховувати основні вимоги до приміщень:

  1. Висота приміщень від підлоги до стелі необхідно приймати не менше 3 м. для нового будівництва та умовах реконструкції не менше 2,5 м.
  2. В підвальному та цокольному поверсі рентген процедурні не допускається розміщувати. Можливе розміщення дентальних рентгенівських апаратів за узгодженням з територіальними органами державної санітарно - епідеміологічної служби МОЗ України.
  3. Допускається розміщення дентального апарату в лікувальному кабінеті або операційній за умови захисту огороджуючих конструкцій та прорізів від іонізуючого випромінювання.
  4. Підлога процедурної, пультової має бути виконана з електроізолювальних матеріалів, що допускають вологу санітарну обробку (лінолеум, дерев'яна яна фарбована підлога, інші матеріали). Опорядження стін, перегородок і підлоги рентгенівських кабінетів і кабінетів електросвітлолікування керамічними плитками не допускається. Поверхні стін і стелі в процедурній кімнаті і управління мають бути гладкими, легко чиститись і допускати вологе прибирання.
  5. Необхідно передбачати припливно - витяжну вентиляцію з механічним спонуканням окремими від житлових приміщень та санвузлів каналами з виводом вище покрівлі будинку. З рентгенкабінетів та радіологічних процедурних видалення повітря слід здійснювати з двох зон: 40% – з верхньої зони та 60% з нижньої зони.
  6. Допускається проектувати без денного освітлення процедурні рентгенодіагностичних кабінетів, кімнати керування (пультові) рентгендіагностичних кабінетів за умови забезпечення нормативних вимог до вентиляції і штучного освітлення, а також згідно з завданням на проектування.
  7. На вході до процедурної рентгенодіагностичного та рентгенотерапевтичного кабінетів на висоті 1,6 - 1,8 м від підлоги чи над дверима необхідно розмістити світлове табло (сигнал) "Не заходити!" біло-червоного кольору, що автоматично загоряється при включенні рентгенівського апарата. Допускається нанесення на світловий сигнал знака радіаційної небезпеки.
  8. Управління пересувними дентальними апаратів може здійснюватись в приміщенні проведення рентгенологічного дослідження за допомогою виносного пульта управління на відстані, що забезпечує допустиму потужність дози.
  9. Двері з фотолабораторії, процедурної і кімнати управління в коридор з міркувань пожежної безпеки мають відкриватися "на вихід" (за ходом евакуації), а з кімнати управління в процедурну - в бік процедурної.
  10. Ширина дверей процедурної рентгенодіагностичного кабінету, кабінету комп'ютерної томографії (далі - КТ) і рентген-операційної має бути не менше за 1,2 м при висоті 2,0 м, розмір інших дверей - 0,9 х 2,0 м.
  11. Несуча спроможність підлоги має забезпечувати монтаж наймасивніших частин рентгенодіагностичного апарата чи комп'ютерного томографа.
  12. Площа приміщення необхідно приймати з урахуванням площі необхідних приміщень для процедур у залежності від типу та кількості рентген обладнання.

Нормативні площі основних приміщень:

  • процедурна з дентальним апаратів – 12м2;
  • процедурна з дентальним апаратів і панорамним томографом – 20м2;
  • кімната керування (допускається поєднувати з процедурною) – 6м2

Посилання на оригінали документів:

  • «ДБН Ст. 2.2-10-2001. Будинки і споруди. Заклади охорони здоров'я»: http://architec.com.ua/promo_docs
  • "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур" http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1256-07

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner