Продавець "АРХІТЕК 2006" розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
15 відгуків

АРХІТЕК 2006

+380504123279
МТС
+380973606506
Київстар

Основні нормативні вимоги до приміщень стоматологічних клінік та кабінетів

Основні нормативні вимоги до приміщень стоматологічних клінік та кабінетів

На етапі пошуку приміщення та до початку будівельних робіт необхідно враховувати основні нормативні вимоги до стоматологічних клінік і кабінетів та розробити проектну документацію (архітектурний та технологічний розділи, інженерні коммунікації).

 

Основні нормативні вимоги до стоматологічних клінік:

1. Висота приміщень від підлоги до стелі необхідно приймати не менше 3 м. для нового будівництва та умовах реконструкції не менше 2,5 м.

2. В підвальному та цокольному поверсі «лікувальні кабінети» та рентген процедурні не допускається розміщувати. (Перелік приміщень які допускається див. ДБН_В.2.2-9-2009, Додаток Г). https://architec.com.ua/promo_docs

3. При кожному зовнішньому вході слід передбачати тамбури для теплового та вітрового захисту.

4. Необхідно передбачати припливно-витяжну вентиляцію з механічним спонуканням окремими від житлових приміщень та санвузлів каналами з виводом вище покрівлі будинку. При влаштуванні вентиляції необхідно враховувати кратність воздухообмінів та вимоги щодо розокремленню витяжних систем для різних груп приміщень.

Самостійні системи припливно ― витяжної вентиляції слід передбачати для приміщень: операційних блоків (окремо для асептичних і септичних блоків), рентгенівських і радіологічних відділень, лабораторій, санітарних вузлів, а також для приміщень, які потребують самостійної припливно ― витяжної вентиляції, що визначається технологічною частиною проекту.

5. Від стоматологічних крісел та умивальників необхідно мати можливість влаштування каналізацію з ухилом у бік каналізаційного стояка 1-1,5%.

6. Для підключення обладнання, освітлення та вентиляції приміщення для винне буті передбачена електрична потужність згідно попереднього розрахунку, яка є більше ніж для офісних приміщень. Орієнтовна потужність від 10 до 50 кВт.

7. Основні приміщення не можуть бути прохідними.

8. Загальну площу приміщення необхідно приймати з урахуванням площі необхідних лікувально – профілактичних, загальних, службових та побутових приміщень.

9. У кабінетах лікарів, очікувальній для відвідувачів і інших приміщеннях, експлуатація яких пов'язана з постійним перебуванням хворих і персоналу повинно бути забезпечено природне освітлення.

10. Допускається проектувати без денного освітлення: приміщення, розміщення яких допускається у підвальних поверхах згідно з ДБН Ст. 2.2-9, а також передопераційні, кімнати керування (пультові) рентгендіагностичних кабінетів, приміщення для зберігання наркотичних речовин, матеріальні і інструментально-матеріальні і інші приміщення, експлуатація яких не пов'язана з постійним перебуванням хворих і персоналу, за умови забезпечення нормативних вимог до вентиляції і штучного освітлення, а також згідно з завданням на проектування, операційні, процедурні рентгенодіагностичних кабінетів.

Нормативні площі основних приміщень поліклініки для дорослих:

 • Кабінет лікаря стоматолога – 14м2 на 1 стоматологічне крісло, при збільшенні кількості крісел площу слід збільшувати на 10м2 на кожне додаткове крісло;
 • Стерилізаційна – 10м2;
 • Передопераційна-стерилізаційна – 10м2;
 • Операційна ― 22м2;
 • Кімната тимчасового перебування хворих після операції – 12м2;
 • Очікувальна для відвідувачів ― 1,2м2 на 1 відвідувача, але не менше 10м2.
 • Кабінет завідуючого відділенням ― 12м2;
 • Кімната персоналу ― 8м2;
 • Вбиральня для відвідувачів ― 3м2;
 • Вбиральня для персоналу ― 3м2;
 • Компресорна – 8м2;

Рентгеностоматологічний кабінет:

 • процедурна з дентальним апаратів або панорамним томографом – не менше ніж 6м2;
 • процедурна з дентальним апаратів і панорамним томографом – не менше ніж 10м2 ;
 • кімната керування (допускається поєднувати з процедурною) – 4м2 При використанні засобів захисту робочих місць персоналу (захисні кабіни, захисні ширми тощо) наявність окремого приміщення не обов'язкова.

Компанія «Архітек 2006» має багаторічний досвід у проектуванні приміщень медичного призначення.

Проект необхідний для розрахунку вартості будівельних робіт та безпомилкового їх виконання, отримання медичної ліцензії. Саме тому проектування стоматологічних клінік, медичних центрів займає особливе місце в діяльності фахівців компанії «Архітек 2006». До складу проектної документації обов'язково входити перелік базового стоматологічного обладнання, яке підключається до систем електропостачання, вентиляції, водопостачання і каналізації. При проектуванні стоматологічної клініки, проводитися підбір обладнання для надання необхідного комплексу стоматологічних послуг, а обладнання підбирається з урахуванням можливості вирішувати такі складні завдання, як, наприклад, протезування, імплантація, ортопедичне лікування різних дефектів зубного ряду. Також, при проектуванні приміщень стоматології необхідно враховувати розташування вестибюлів, кабінетів лікарів стоматологів: стоматолога-терапевта, ортопеда, хірурга, ортодонта, дитячого стоматолога. Окремо готується проект рентгенкабінету. Необхідно врахувати при проектуванні наявність операційного блоку, який включає передопераційне та операційне приміщення, а також приміщення для пацієнта після перенесення операції. При проектуванні стоматології, при необхідності технологічного процесу передбачаємо спеціалізовані приміщення: зуботехнічна лабораторія, гіпсовочна, полимеризаційна, паяльна, полірувальна, ливарна, а також адміністративні, допоміжні та підсобні приміщення: кабінет головного лікаря, кімната для персоналу, санвузли, комора та ін. Як правило стоматологічні клініки та кабінети влаштовуються в нежитлових приміщеннях 1-го та 2-го поверхів житлових та нежитлових будинків.

Крім основного проекту, додатково розробляється дізайн проект внутрішнього інтер'єру єру, розрахунок захисту від рентгенівського випромінювання за необхідністю.

Посилання на оригінал документу «ДБН Ст. 2.2-10-2001. Будинки і споруди. Заклади охорони здоров'я»: http://architec.com.ua/promo_docs

Проектування стоматологічної клініки:

http://architec.com.ua/p43530678-proektuvannya-stomatologchnoyi-klnki.html