Варіанти даху будинку
Варіанти даху будинку
Покриття будинків повинні бути розраховані на сприйняття постійного навантаження (власної ваги) і тимчасових (сніговий покрив, горизонтальне тиск вітру) навантажень, що виникають при експлуатації.
Покрівля будинку повинна бути водонепроникною, вологостійкими, стійкою до агресивних хімічних речовин, сонячної радіації, морозів і іншим впливам.
Головними властивостями покрівлі є легкість, довговічність, економічність у виготовленні і експлуатації.
Конструкція даху і вибір покрівельного матеріалу визначається на стадії проекту і залежить від дизайну фасаду будівлі і технології настилу покрівлі.
В основному даху діляться на скатні та плоскі. Скатні розрізняються за формою і кількістю скатів:
Дах від А до Я "Приватний будинок"
Односхилий дах:
- спирається своєю конструкцією (системою крокв, фермою та ін) на зовнішні стіни, що знаходяться на різних рівнях. Односхилі дахи застосовуються найчастіше при будівництві веранд і терас, господарських будівель, складських приміщень. Сама проста у виконанні і застосовується для невеликих (вузьких) будинків, в основному шириною до 6м.
Можливий проект з декількома односхилими дахами в одному будинку, що є цікавим елементом дизайну і розділяє різні частини будинку по висоті.
Двосхилий дах:
- є найпоширенішою конструкцією даху. Її ще називають щипцевої. До численних варіантів даного типу треба віднести дахи з рівномірним або нерівномірним кутом нахилу ската або ж розміром карнизного звису.
Мансардний дах
Поверх мансардний (мансарда) - поверх у горищному просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилого або ламаного даху, при цьому лінія перетину площини даху і фасаду проходить на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги мансардного поверху.
Плоскі дахи:
- знаходять широке застосування як в цивільному, так і в промисловому будівництві. На відміну від скатних дахів, на плоских дахах не застосовують штучні покрівельні і листові матеріали. Тут необхідні матеріали, що допускають пристрій суцільного килима (бітумні, бітумно-полімерні і полімерні матеріали). Цей килим має бути еластичним настільки, щоб сприймати температурні і механічні деформації підстави покрівлі. В якості основи використовують поверхню теплоізоляції, несучі плити чи монолітний бетон.
Часто використовують у сучасних приватних будинках в стилі хай-тек. Іноді плоскі дахи роблять експлуатованими (майданчик для відпочинку), або «зеленими».
Шатровий дах:
- всі скати такого даху, у вигляді рівнобедрених трикутників, сходяться в одній точці. Визначальним елементом в ній є симетричність. Застосовується для будівель у формі квадрата або рівностороннього багатокутника.
Вальмовий дах:
- вона чотирьохскатний: два ската являють собою трапеції, а два інших, з боку торцевих стін — трикутники (вони називаються вальмами). Різновидами вальмового даху є напіввальмові і датська даху (гібрид вальмового і двосхилим).
Напіввальмові дах:
- бічні скати (полувальми) зрізаються і мають по лінії ухилу меншу довжину, ніж основні скати. Застосовується там, де необхідно захистити фронтони від несприятливих впливів навколишнього середовища в основному, для будинків мансардного типу.
Склепінчасті даху:
- мають форму опуклої криволінійної поверхні.
Купольні і конічні дахи:
- застосовуються, як правило, для перекриття будівель кругового обрису.
Покрівля та конструкція даху будинку складається з деталей і елементів:
- Вимоги до котельні для твердопаливного котла (на дровах, вугіллі, пеллетах)Як побудувати котельню для котла на твердому паливіВимоги до котельні для твердопаливного котла (на дровах, вугіллі, пеллетах)