Стадії проектування
Ескізний проект (передпроектні проробки, концепція будівлі)
Проектування будівництва будівель і споруд починається з передпроектних проробок. Передпроектні опрацювання полягає у розробці концепції будівлі та навколишньої території з урахуванням побажань замовника та вимог нормативних документів.
Основні цілі виконання передпроектної опрацювання - це розміщення об'єкта нового будівництва або реконструкції існуючого об'єкта, оцінка можливості його розміщення на даній ділянці будівництва з урахуванням містобудівних, історико-культурних, соціально-економічних, санітарно-гігієнічних та екологічних вимог.
Передпроектні опрацювання включає розробку концепції генерального плану, концепції архітектурно-планувальних і конструктивних рішень, визначення попередніх техніко-економічних показників об'єкта будівництва, основних параметрів забудови, а також інші опрацювання, необхідність в яких виявляється в кожному конкретному випадку з урахуванням наявності містобудівного плану розвитку території, до складу якої входить об'єкт Замовника.
Результати передпроектної опрацювання потрібні для узгодження місця розміщення об'єкта капітального будівництва, уточнення можливості отримання технічних умов.
Крім цього, розробка попередньої концепції будівлі та навколишньої території - мабуть, кращий, якщо не єдиний спосіб заздалегідь оцінити і отримати уявлення про проектований об'єкт, сформувати точні вимоги до подальшого проектування. Цей етап особливо важливий і дозволяє уникнути багатьох складнощів у ході подальшого проектування.
Стадія проектування «Робочий проект»
Стадія «робочий проект» застосовується для технічно нескладних об'єктів, а також об'єктів з використанням проектів масового застосування.
Розробляється на підставі вихідних даних, завдання на проектування, ескізного проекту (при наявності).
На об'єктах, де немає необхідності розробляти дві обов'язкові стадії проектування «проект» і «робоча документація» проектування ведеться в одну стадію-робочий проект».
В одну стадію «РП», проектуються:
- Індивідуальні житлові будинки та котеджі до 3-х поверхів;
- Перепланування приміщення під медичні центри, магазини і т. п. приміщення I, II категорії складності;
- Технічно нескладні будівлі I, II категорії складності;
-
Благоустрій та озеленення територій житлових і цивільних будівель;
Стадії проектування «Проект» і «Робоча документація»
Для об'єктів архітектурно і технічно складних проектів проектування здійснюється в дві стадії:
Проект (П)
Розділи стадії «проект» необхідно подавати у чіткій і лаконічній формі без надмірної деталізації у складі та обсязі, достатньому для обґрунтування проектних рішень, визначення обсягів основних будівельно - монтажних робіт, потреб в обладнанні, будівельних конструкціях, матеріальних, паливно-енергетичних, трудових та інших ресурсах, положень з організації будівництва, а також визначення кошторисної вартості будівництва.
Розробляється на підставі вихідних даних, завдання на проектування, ескізного проекту (при наявності).
Робоча документація (Р)
Робоча документація розробляється для виконання будівельно-монтажних робіт після затвердження попередньої стадії проектування «проект».
Розробляється автором проекту, іншими проектувальниками з дотриманням авторських прав проекту.
Техніко - Економічне обґрунтування, техніко - економічний розрахунок
ТЕО (ТЕР) розробляється на підставі завдання замовника для об'єктів виробничого призначення та лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, які потребують детального обгрунтування відповідних рішень та визначення варіантів і доцільності будівництва об'єкта.ТЕР застосовується для технічно нескладних об'єктів виробничого призначення та лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури.
ТЕО (ТЕР) обґрунтовує основні проектні рішення, потужність виробництва, номенклатуру та якість продукції, якщо вони не задані директивно, кооперацію виробництва, забезпечення сировиною, матеріалами, напівфабрикатами, паливом, електро-та теплоенергією, водою і трудовими ресурсами, включаючи вибір конкретної ділянки для будівництва, вартість будівництва та основні техніко-економічні показники.
При підготовці ТЕО (ТЕР) повинна здійснюватись всебічна оцінка впливів планованої діяльності на стан навколишнього середовища (ОВНС) відповідно до ДБН А. 2.2-1; рекомендовані рішення ТЕО (ТЕР) мають обґрунтовуватися результатами ОВНС; матеріали ОВНС, оформлені у вигляді спеціальної частини (розділу) документації, є обов'язковою складовою ТЕО (ТЕР).
ТЕР виконується у скороченому обсязі в порівнянні з ТЕО відповідно до характеру об'єкта та вимог завдання. Примітка. При відповідному обгрунтуванні замовником може бути прийнято рішення щодо розробки ТЕО для об'єктів невиробничого призначення. За матеріалами ДБН А. 2.2-3-2012
- Вимоги до котельні для твердопаливного котла (на дровах, вугіллі, пеллетах)Як побудувати котельню для котла на твердому паливіВимоги до котельні для твердопаливного котла (на дровах, вугіллі, пеллетах)