Продавец "АРХІТЕК 2006" развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
15 отзывов

АРХІТЕК 2006

+380504123279
МТС
+380973606506
Київстар

Основні нормативні вимоги до рентгеностоматологічних кабінетів

Основні нормативні вимоги до рентгеностоматологічних кабінетів

Як правило рентгеностоматологічні кабінети влаштовуються в нежитлових приміщеннях 1-го та 2-го поверхів будинків.

Стоматологічні поліклініки які не мають у своєму складі рентгенівських кабінетів (за винятком рентгенприміщень з рентгендентальними апаратами з U 60-90 мВ та 7-10 мА) та інших джерел іонізуючого випромінювання (за винятком джерел лазерного випромінювання І та II ступеня небезпеки) допускається розміщувати у житлових і громадських будинках за умови дотримання протипожежних, санітарно- гігієнічних вимог, що забезпечують оптимальний режим експлуатації житлових та робочих приміщень.

Необхідно враховувати основні вимоги до приміщень:

 1. Висота приміщень від підлоги до стелі необхідно приймати не менше 3 м. для нового будівництва та умовах реконструкції не менше 2,5 м.
 2. В підвальному та цокольному поверсі рентген процедурні не допускається розміщувати.           Можливе розміщення дентальних рентгенівських апаратів за узгодженням з територіальними органами державної санітарно - епідеміологічної служби МОЗ України.
 3. Допускається розміщення дентального апарату в лікувальному кабінеті або операційній за умови захисту огороджуючих конструкцій та прорізів від іонізуючого випромінювання.
 4. Підлога процедурної, пультової має бути виконана з електроізолювальних матеріалів, що допускають вологу санітарну обробку (лінолеум, дерев'яна фарбована підлога, інші матеріали).  Опорядження стін, перегородок і підлоги рентгенівських кабінетів і кабінетів електросвітлолікування керамічними плитками не допускається. Поверхні стін і стелі в процедурній і кімнаті управління мають бути гладкими, легко чиститись і допускати вологе прибирання.
 5. Необхідно передбачати припливно - витяжну вентиляцію з механічним спонуканням окремими від житлових приміщень та санвузлів каналами з виводом вище покрівлі будинку. З рентгенкабінетів та радіологічних процедурних видалення повітря слід здійснювати з двох зон: 40% – з верхньої зони та 60% з нижньої зони.
 6. Допускається проектувати без денного освітлення процедурні рентгенодіагностичних кабінетів, кімнати керування (пультові) рентгендіагностичних кабінетів за умови забезпечення нормативних вимог до вентиляції і штучного освітлення, а також згідно з завданням на проектування.
 7. На вході до процедурної рентгенодіагностичного та рентгенотерапевтичного кабінетів на висоті 1,6 - 1,8м від підлоги чи над дверима необхідно розмістити світлове табло (сигнал) "Не заходити!" біло-червоного кольору, що автоматично загоряється при включенні рентгенівського апарата. Допускається нанесення на світловий сигнал знака радіаційної небезпеки.
 8. Управління пересувними дентальними апаратами може здійснюватись в приміщенні проведення рентгенологічного дослідження за допомогою виносного пульта управління на відстані, що забезпечує допустиму потужність дози.
 9. Двері з фотолабораторії, процедурної і кімнати управління в коридор з міркувань пожежної безпеки мають відкриватися "на вихід" (за ходом евакуації), а з кімнати управління в процедурну - в бік процедурної.
 10. Ширина дверей процедурної рентгенодіагностичного кабінету, кабінету комп'ютерної томографії (далі - КТ) і рентген-операційної має бути не менше за 1,2 м при висоті 2,0 м, розмір інших дверей - 0,9 х 2,0 м.
 11. Несуча спроможність підлоги має забезпечувати монтаж наймасивніших частин рентгенодіагностичного апарата чи комп'ютерного томографа.
 12. Площу приміщення необхідно приймати з урахуванням площі необхідних приміщень для процедур в залежності від типу та кількості рентген обладнання.

Нормативні площі основних приміщень:

 • процедурна з дентальним апаратом – 12м2;
 • процедурна с дентальним апаратом і панорамним томографом – 20м2;
 • кімната керування (допускається поєднувати з процедурною) – 6м2

Посилання на оригінали документів:

 • «ДБН В.2.2-10-2001. Будинки і споруди. Заклади охорони здоров'я»: http://architec.com.ua/promo_docs
 • "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур" http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1256-07